fot.arch.itvm.pl

Więcej czasu na wyrobienie karty ŚKUP – to efekt uchwały podjętej przez zarząd KZK GOP we wtorek, 22 maja. Dzieci i młodzież do lat 16 jeszcze do końca września mogą jeździć za darmo zarówno na podstawie karty ŚKUP, jak i legitymacji szkolnej.

Od początku roku dzieci i młodzież do 16. roku życia korzystają z bezpłatnej komunikacji. Obecnie z uprawnienia tego można korzystać na podstawie ulgi zakodowanej na karcie ŚKUP lub na podstawie legitymacji szkolnej.

Docelowo uprawnienie to będzie zakodowane na karcie ŚKUP i tylko na tej podstawie będzie można korzystać z bezpłatnych przejazdów. Uczniowie, którzy jeszcze nie wyrobili swojej karty, dzięki decyzji KZK GOP, mają na to więcej czasu. Do końca września będzie można jeździć za darmo zarówno na podstawie karty ŚKUP, jak i legitymacji szkolnej.

Zgodnie ze statystykami, prowadzonymi przez KZK GOP, na terenie metropolii jest obecnie ponad 130 tys. dzieci upoważnionych do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską. Dotychczas wydano około 60 tys. kart z zakodowaną ulgą 100 %.