fot.youtube

W maju ukazał się teledysk do utworu “Nigdy nie chciałem Twoim kumplem być” z płyty “Dwie dekady” Mietalla Walusia, mysłowickiego kompozytora i muzyka rockowego. To obok “Potrzebuję rewolucji” i “Chłopca z plasteliny” trzecia kompozycja promująca najnowszy album artysty.

Krążek jest w sprzedaży od listopada ubiegłego roku. Zawiera 21 utworów, w tym dwa nowo skomponowane: “Potrzebuję rewolucji”, który Mietall nagrał w kultowym studiu przy Abbey Road w Londynie oraz “Nigdy nie chciałem Twoim kumplem być”.

Płyta jest rodzajem podsumowania 20-letnich dokonań artystycznych Mietalla. Piosenki pochodzą z czasu działalności muzyka w zespołach Negatyw, Penny Lane, Lenny Valentino i Mietall Waluś Magazine. Teraz zostały nagrane na nowo, część z nich ma także nowe aranżacje.

W najnowszym teledysku, który miał również swoją premierę w “Teleexpresie”,  Mietallowi (wokal i gitara) towarzyszy Sławek Plotek (perkusja), Mateusz Parzymięso (bas) i Dawid Noworyta (gitara). Muzyk zdradził nam, że planuje w tym roku duży koncert w swoim rodzinnym mieście.

W październiku Mietall, jako ambasador czystego powietrza, wystąpi w kilku śląskich miastach z koncertami w obronie środowiska naturalnego naszego regionu. Cykl “Gramy o czyste powietrze” będzie miał specjalną oprawę. Oprócz muzyki Mietalla będzie okazją do porozmawiania o tym, jak poprawić jakość powietrza na Śląsku.