Rodzinna atmosfera i słoneczna pogoda sprawiły, że wielu mieszkańców Brzęczkowic spędziło sobotnie popołudnie bawiąc się na zorganizowanym w ich dzielnicy festynie. Było aktywnie, radośnie i muzycznie.

Zabawa trwała w najlepsze, dzieci próbowały szczęścia kręcąc „kołem fortuny”, skakały też na dmuchańcach i trampolinie. Dla aktywnych maluchów gratką była okazja do wspięcia się na wierzbę z uprzężą. Dzieci biegały z balonami, zajadały się smakołykami i tańczyły pod sceną, kiedy występowali ich zdolni koledzy i koleżanki.

Także dorośli chętnie spędzali czas na Festynie Rodzinnym w Brzęczkowicach. Korzystając z wolnej chwili słuchali występów i oglądali pokaz zorganizowany przez Automobilklub Mysłowicki. Jego członkowie prezentowali w jaki sposób należy udzielić pomocy osobom poszkodowanym w wypadku samochodowym. Do dyspozycji uczestników festynu był także symulator dachowania.

Poza miłym wspomnieniem, bawiący się na festynie ludzie mogli zabrać do domu coś jeszcze – unikatowe, rękodzielnicze drobiazgi, bukiety kwiatów czy biżuterię. Jedno jest pewne, z tak radosnego i  pogodnego wydarzenia nikt nie wrócił bez wyśmienitego humoru.

Gwiazdą wieczoru była śląska artystka Mona Lisa, a jego zwieńczeniem wspaniały pokaz sztucznych ogni.