fot. Stage Art Dance Studio

Młode tancerki Stage Art Dance Studio dały się już poznać mysłowiczanom. Ich występy uświetniają rozmaite miejskie imprezy, a niedawno dziewczęta zadebiutowały w spektaklu „Zaplątani w tańcu”, który zgromadził ponad pół tysiąca widzów. Koniec roku szkolnego to czas podsumowań osiągnięć, a tych utalentowanym tancerkom nie brakowało.

– Nasze studio prowadzimy w czterech różnych miastach: Mysłowicach, Tychach, Imielinie i Będzinie. W samych Mysłowicach mamy ok. 60 podopiecznych – mówi Weronika Zacher, jedna z instruktorek w Stage Art Dance Studio.

Najmłodsze tancerki mają 3 lata i uczęszczają do grupy Mini Jazzówki. To rytmika z elementami tańca współczesnego, która wdraża dziewczynki w taneczny świat. Kolejną grupą taneczną jest OhanaART, która jest skierowana do dzieci w wieku 7-10 lat.

fot. Stage Art Dance Studio
fot. Stage Art Dance Studio

– Grupa kształci się w stylu contemporary/jazz i już stawia pierwsze kroki na różnorodnych konkursach tańca. W tym roku dwa razy stanęła na podium: zajmując trzecie miejsce w rejonowym konkursie tańca oraz w konkursie ogólnopolskim, również z brązowym medalem – opowiada Weronika Zacher.

Nieco starsza grupa to AkukuART. Uczestniczki zajęć mają 10-15 lat i również tańczą contemporary/jazz. W przeciwieństwie do pozostałych grup jest to grupa zamknięta.

fot. Stage Art Dance Studio

– Natomiast dzieci w wieku 10-15 lat mogą dołączyć do grupy FlexART. To prężnie rozwijająca się pod okiem Dominiki Zacher grupa dla osób początkujących – tłumaczy Weronika Zacher.

Weronika Zacher prowadzi w Stage Art Dance Studio m.in. teatr tańca Contempo. W tym roku młodym mysłowiczankom udało się zdobyć pierwsze miejsce na Ogólnopolskim XD Festivalu w kategorii Inscenizacje taneczne do 15 lat, Ogólnopolskim Festiwalu Tanecznym Dance Machine w kategorii Inne formy tańca 13-15 lat oraz na XXI Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej w kategorii Szkoły ponadgimnazjalne. Dziewczęta wytańczyły też sobie drugie miejsce na XII Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Tanecznych w Pszowie w kategorii Show dance grupy starsze oraz trzecie miejsce podczas Wojewódzkiej Gali Tanecznej w Mikołowie w kategorii Taniec współczesny +15 lat.

fot. Stage Art Dance Studio
fot. Stage Art Dance Studio

– Miniony sezon pokazał, że ciężka praca, sumienność, zaangażowanie i konsekwencja przyniosły duże efekty. Dziewczęta nie tylko rozwinęły świadomość swojego ciała, podniosły umiejętności taneczne, ale także stworzyły niesamowite więzi między sobą, które z pewnością będą trwały latami – zapewnia Weronika Zacher.

By zapoznać się z ofertą studia, zajrzyjcie na fanpage Stage Art Dance Studio albo na www.stageart.com.pl. Znajdziecie tam m.in. formularz zgłoszeniowy, za pośrednictwem którego zapiszecie się na zajęcia. Będzie można zrobić to także podczas dnia otwartego, który odbędzie się końcem sierpnia lub początkiem września.

fot. Stage Art Dance Studio