fot.arch.itvm.pl

Mysłowicki projekt otrzymał drugą z kolei liczbę głosów klientów sklepów sieci Tesco, dzięki czemu otrzyma 3 tysiące złotych. Środki te trafią do Klubu 100 Pociech, jaki z myślą o najmłodszych mysłowiczanach i ich rodzicach prowadzi Mysłowicki Ośrodek Kultury.

Głosowanie w konkursie Tesco „Decydujesz, pomagamy” trwało od 7 maja do 4 czerwca. W tym czasie klub uzyskał 33900 głosów, dzięki czemu zajął drugie miejsce w mikroregionie i wygrał 3 tysiące złotych.

Zgodnie z regulaminem, środki trafią do Mysłowic w połowie lipca, a wydane będą mogły być od sierpnia. Tak jak planował Mysłowicki Ośrodek Kultury, środki te zostaną przeznaczona na wyposażenie sali klubu w nowe sprzęty oraz na wynagrodzenia dla prowadzących zajęcia.

Czym jest klub dzieci i rodziców 100 Pociech? Cztery hasła, wokół których toczy się jego  działalność to: rodzina, relacja, kreatywność, zabawa. Klub to projekt regularnych spotkań, podczas których rodzice i dzieci wędrują w różnych obszarach sztuki i kultury. Maluchy, wraz ze stawianiem pierwszych kroków, tworzą w sobie nawyk uczestnictwa w kulturze i działaniach artystycznych. Rodzice bawią się i tworzą wraz z pociechami, bo w tej relacji tkwi źródło sukcesu. Klub jest otwarty dla wszystkich rodzin z małymi dziećmi!