W minioną niedzielę nad głównym placem miasta unosiły się chmury tęczowych baniek. Dwa kijki, kawałek sznurka i odrobina mydlanego płynu – tyle wystarczyło, by zaserwować dzieciom i dorosłym zabawę na długie godziny. Na wydarzenie zaprosili mysłowiczan firma Bańki Mydlane Bombini oraz Mysłowicki Ośrodek Kultury.

Choć niebo było pochmurne, pogoda nie pokrzyżowała planów i nie zniechęciła mieszkańców do przyjścia na Rynek. Ci, którzy przyszli tam świętować Dzień Baniek Mydlanych, mogli nie tylko oddać się swobodnej zabawie, ale także wziąć udział w zorganizowanych animacjach.

– Konkurs na największą bańkę mydlaną, na przepis na płyn do baniek mydlanych, ale taki magiczny, specjalny, a jeżeli pogoda nam dopisze, a mam nadzieję, że tak będzie, będziemy również zamykać ludzi w bańce mydlanej, bo jest to jak najbardziej możliwe – mówi Aneta Michalewska, Bańki Mydlane Bombini

Do Mysłowic na ten dzień zjechało tez wielu gości z okolicznych miast. Wszystkich przyciągnęło na wydarzenie to samo – wizja beztroskiej zabawy, która przypomina dzieciństwo i porusza wyobraźnię.

– Lubimy puszczać bańki, ostatnio byliśmy na fajnym weselu, gdzie jednym z takich podstawowych programów dziecięcych było puszczanie baniek, spotkało się to z dużą aprobatą, satysfakcją wśród dzieci, więc stąd postanowiliśmy przyjechać i zobaczyć i w sumie jest fajnie – cieszy się Mateusz Monastyrski, uczestnik

– Jestem tutaj z wnukami, cudowna zabawa dla nich i dla nas, miło spędzamy czas z rodziną – mówi Zbigniew Głos, uczestnik

To dopiero początek intensywnych, wakacyjnych miesięcy na mysłowickim Rynku. Także w tym roku Mysłowicki Ośrodek Kultury zaprasza mysłowiczan do korzystania z wydarzeń organizowanych w ramach akcji Niech Żyje Rynek. Czego możemy się spodziewać tym razem?

– Po raz trzeci w tym roku organizujemy akcję Niech Żyje Rynek, cieszy się ona ogromną popularnością i mieszkańcy pytają o tę akcję. Tak jak w latach poprzednich będzie w tym roku teatr uliczny, będą koncerty, będą spotkania z tańcem, chcemy zaprosić mysłowiczan na potańcówki, będzie kino plenerowe też cieszące się popularnością, kino plenerowe przy muzyce na żywo, to jest świetne wydarzenie. A już w najbliższy weekend mamy teatr, w następny koncert Drekoty, więc serdecznie zapraszamy – zapowiada Joanna Ratajczak z Mysłowickiego Ośrodka Kultury.