fot.facebook.com/teatr.zelazny/

Szereg spektakli, koncertów, plenerowe seanse z muzyką na żywo – to tylko część z pomysłów na to, jak zająć mysłowiczanom wolne, wakacyjne popołudnia. Mysłowicki Ośrodek Kultury startuje z kolejnym sezonem akcji „Niech Żyje Rynek!”. Tegoroczny cykl imprez na głównym placu miasta zainauguruje spektakl dla dzieci „Złota Rybka”.

Spektakl zaprezentuje mieszkańcom Teatr Żelazny, aktorów będzie można zobaczyć w akcji już w najbliższą niedzielę, 8 lipca o godzinie 15:00 na Rynku.

„Złota Rybka” to zabawna adaptacja jednej z najpopularniejszych baśni Braci Grimm, autorstwa Marty Guśniowskiej – genialnej, współczesnej pisarki zajmującej się literaturą dla najmłodszych. Kochające się, niezamożne małżeństwo – Rybak i Baba, mieszkając w nadmorskiej miejscowości prowadzą niskiej klasy smażalnię ryb. Rybakowi niczego do szczęścia nie brak, jednak Baba nieustannie czuje finansowy niedosyt.

Złowienie „charakternej” Złotej Rybki spełniającej życzenia tylko pozornie rozwiązuje problem. Barwna, bogata scenografia, żywiołowe piosenki, wartka akcja oraz fantastyczna gra aktorska, zapewni dzieciom dużo wrażeń wprowadzając w nadmorski świat w rytmie szant. Historia, którą zna cały świat uczy skromności, umiaru i cieszenia się z życia. Pokazuje, że czasem nie widzimy, że szczęście, którego szukamy jest tuż obok. Współczesna inscenizacja umiejscawia bohaterów w …smażalni ryb w Ustce, Sopocie lub innej Łebie.

NIECH ŻYJE RYNEK! to dwumiesięczne święto mysłowickiego Rynku, mające na celu kulturalne ożywienie tego najważniejszego w naszym mieście placu. Poprzez swoje działania MOK chce pokazać, że mysłowicki Rynek może być centrum ciekawych wydarzeń, miejscem, w którym warto spędzać czas.