fot.mat.nad

Końcem czerwca we Włocławku odbyły się Mistrzostwa Polski w Lekkoatletyce w kategorii wiekowej U20. Swoich sił spróbowała na nich mysłowiczanka Milena Pyka – wyjazd zakończył się wspaniałym sukcesem. Biegaczka zdobyła brązowy medal w biegu na 2000 metrów z przeszkodami.

fot.mat.nad

Zawodniczka z Mysłowic dobiegła do mety z czasem 6.48.24, co dało jej trzecie miejsce na podium i tytuł brązowej medalistki Mistrzostw Polski Juniorów U20!

Swój życiowy rekord i wysokie, 5 miejsce w klasyfikacji Milena zdobyła biegnąc również na dystansie 1500 metrów i kończąc z wynikiem 4.33 . O to, jak przygotowywała się do tej niełatwej rywalizacji, zapytaliśmy samą zawodniczkę.

– Przede wszystkim codziennie ciężko trenowałam. Musiałam mieć odpowiednią dietę przed startem. Zaliczyłam też kilka startów kontrolnych na różnych dystansach przed samymi mistrzostwami. Przede wszystkim jeździłam też na obozy przez cały rok – zdradza Milena Pyka, brązowa medalistka Mistrzostw Polski w Lekkoatletyce w kategorii wiekowej U20.

Przygoda z bieganiem zaczęła się u Mileny w IV klasie szkoły podstawowej od Młodzieżowych Biegów Przełajowych. Mysłowiczanka kilka lat trenowała w klubie UKS Chromik Mysłowice, a obecnie jest zawodniczką klubu MKS-MOS Płomień Sosnowiec.

Najbliższy start zawodniczki odbędzie się na Mistrzostwach Polski Seniorów w Lekkoatletyce, które odbędą się pod koniec lipca, tam Milena pobiegnie na 3000 m z przeszkodami. W nieco dalszych planach biegaczka z Mysłowic ma podbój mistrzostw Europy. Trzymamy Kciuki!