Młode tenisistki stołowe z Mysłowic, siostry Natalia i Weronika Wszołek, z powodzeniem rywalizowały w turnieju World Table Tennis Youth Contender, który odbył się od 30 maja do 2 czerwca w norweskim Sandefjord.
Największy sukces odniosła Natalia Wszołek, która triumfowała w kategorii U-15. W finale mysłowiczanka pokonała Rokaię Elbaz z Kataru, zajmującą 15. miejsce w światowym rankingu ITTF U-15. Natalia stanęła również na podium w grze mieszanej. W parze z Maksymilianem Książkiem wywalczyła brązowy medal.
Udany występ zanotowała także Weronika Wszołek. W kategorii U-17 awansowała do najlepszej szesnastki turnieju. Walkę o ćwierćfinał przegrała z najwyżej rozstawioną Austriaczką Niną Skerbinz. Do grona szesnastu najlepszych zawodniczek w kategorii U-17 dotarła również Natalia Wszołek, która w meczu o awans do ćwierćfinału uległa rozstawionej z numerem trzecim Hance Kodet z Czech.
Wyniki osiągnięte w Norwegii potwierdzają wysoką formę zawodniczek i pokazują, że Mysłowice mają kolejne powody do dumy ze swoich reprezentantek w tenisie stołowym.

















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)













