7 lutego w Jastrzębiu-Zdroju, a dzień później w Bytomiu zawodnicy UKS Karkosz Team oraz UKS JUDO Mysłowice rywalizowali w turniejach judo wracając z licznymi miejscami na podium.
7 lutego w Jastrzębiu-Zdroju zawodnicy UKS Karkosz Team wystartowali w Mistrzostwach Śląska U13. W kategorii wagowej do 42 kg zwyciężył Marcel Kurowski, drugie miejsce zajął Aleksander Karkosz, a trzecie Kacper Grabski. Złoty medal zdobył także Tymon Nosek (-55 kg). Srebrne medale wywalczyli Amelia Mandel (-30 kg) i Leon Sroczyński (-46 kg), natomiast brązowe Pola Podolska (-57 kg), Adam Bukowski (-46 kg) oraz Jan Pinocy (-50 kg). Na piątych miejscach uplasowali się Natalia Stempnik i Tymek Wojciechowski, a siódmy był Filip Drzyzga.
Tego samego dnia klub wziął udział również w II Memoriale Beaty Maksymow-Wendt. Złote medale zdobyły Kornelia Mol i Amelia Mol, srebro wywalczył Mikołaj Knapik, a brąz – Wiktor Jędyk, Filip Grzybek, Paweł Wróbel i Jakub Reszke. Piąte miejsce zajęła Tatiana Cygan.
7 lutego w Jastrzębiu-Zdroju rywalizowali także judocy UKS JUDO Mysłowice, którzy wystawili 24 zawodników do dwóch turniejów – Mistrzostw Śląska U13 oraz II Memoriału Beaty Maksymow. W mistrzostwach zwyciężył Natan Kaczmarek, trzecie miejsca zajęły Aneta i Hanna Jędrzejczyk, a piąte Błażej Linczewski, Hanna Kurzeja i Natalia Noga.
W memoriale drugie miejsca wywalczyli Jan Oczkowicz (U9) i Nela Kurowska (U11), trzecie Zofia Oczkowicz (U11) oraz Jan Korbela-Moskała (U15). Na piątych pozycjach uplasowali się Cezary Oczkowicz, Aleksander Szczepański i Żyta Lelonek, a siódmy był Kacper Sobczyk.
8 lutego w Bytomiu odbyły się Mistrzostwa Śląska U15, U18 i U21, z których z medalami wrócili zawodnicy UKS Karkosz Team. W kategorii młodziczek do 63 kg zwyciężyła Mia Kołodziej, druga była Zuzanna Loska, a trzecia Anna Stempnik. W U15 złote medale zdobyli Gabriel Karkosz i Kamil Kotus, natomiast brąz wywalczył Aleksy Soboszek. Piąty był Ivo Kołodziej, a siódmy Jędrzej Herman. Tytuł mistrza Śląska w kategorii U18 do 60 kg zdobył Wiktor Partyka.
W Bytomiu startowali również zawodnicy UKS JUDO Mysłowice. W kategorii U15 do 60 kg wygrał Miłosz Linczewski, a drugie miejsce zajął Antoni Kozłowski. Srebro w kategorii FU18 +70 kg zdobyła Paula Ziębicka.
Starty w dwóch śląskich miastach zakończyły się licznymi miejscami na podium dla zawodników z Mysłowic.



































![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)













