Policjanci z mysłowickiej komendy uczestniczyli w festynie “Początek lata”, organizowanym przez Mysłowicki Ośrodek Kultury oraz Radę Dzielnicy Wesoła. Nad kąpieliskiem “Wesoła Fala” mundurowi rozmawiali z uczestnikami imprezy o bezpiecznym wypoczynku nad wodą w ramach trwającej kampanii “Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”. Wśród zaproszonych gości nie mogło zabraknąć przyjaciela najmłodszych – Sznupka.

Mundurowi z mysłowickiej jednostki wzięli udział w organizowanym przez MOK i Radę Dzielnicy Wesoła festynie “Początek lata”. Impreza odbyła się na placu zabaw przy kąpielisku ,,Wesoła Fala” w Mysłowicach. Organizatorzy dla uczestników przygotowali wiele atrakcji. Jedną z nich był Sznupek – przyjaciel najmłodszych, którego tego dnia nie mogło zabraknąć.

Dzieci mogły poznać sprzęt i wyposażenie policyjne wykorzystywane w codziennej służbie, zasiąść za kierownicą radiowozu i porozmawiać z policjantami. Podczas rozmów stróże prawa przypominali dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas przebywania nad wodą w ramach aktualnie trwającej akcji “Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”.

To już kolejne spotkanie z lokalną społecznością w ramach festynów i imprez plenerowych, na które zaproszono policjantów z mysłowickiej komendy.