W tym roku Mysłowicki Ośrodek Kultury powrócił do rozpoczętej 10 lat temu akcji „Odczarowane podwórka”. Pomysł na odczarowywanie placów naszego miasta pojawił się w 2011 roku i przez lata projekt odmieniał szare zakamarki Mysłowic. Po 6-letniej przerwie powrócił.
W maju i czerwcu odczarowane zostały podwórka pomiędzy ul. Sobieskiego i Świerczyny na Piasku, przy ul. Górniczej na Rymerze oraz przy ul. Pocztowej na Wesołej. Animatorzy z MOK-u zapewnili mieszkańcom wiele atrakcji. Były m.in. zabawy artystyczne, konkursy z nagrodami, stanowiska do gry w szachy, bańki mydlane czy zabawy z MOKusiem. Na żadnym podwórku nie zabrakło też pysznego poczęstunku od sponsorów. W organizację wydarzeń włączyły się również rady dzielnic.
Ubarwianie szarych mysłowickich podwórek na pewno jeszcze się nie skończyło, więc czekajcie, aż i do waszej dzielnicy zawita akcja „Odczarowane podwórka”.
Tekst: Natalia Barańska















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)









