Plakat MOK

Przed nami kolejne ciekawe wydarzenie na centralnym placu Mysłowic. Już w sobotę 13 lipca po godz. 21 zespół The Washing Machine zagra podczas projekcji filmu „Lokator” Alfreda Hitchcocka.

„Lokator” to jeden z pierwszych filmów Hitchcocka, w którym zdecydowanie daje znać o sobie jego kunszt reżyserski. Brytyjski niemy dreszczowiec kryminalny z 1927 r. został zrealizowany na podstawie scenariusza autorstwa Eliota Stannarda, będącego adaptacją opublikowanej w 1913 r. powieści „The Lodger” pióra Marie Belloc Lowndes. Akcja filmu rozgrywa się w Londynie, w czasach seryjnych, cotygodniowych morderstw.

Muzykę do filmu zagra zespół The Washing Machine. Powstała w 2007 r. łódzka grupa na swoim koncie ma występy na takich festiwalach, jak Jarocin Festiwal czy Maj Music Festiwal, a także szereg koncertów klubowych i supportów, m.in. przed The Subways, Glasvegas i Ulterior. Od 2010 r. zespół prezentuje klasyczne dzieła kina niemego w autorskiej oprawie muzycznej.

Mysłowicki Ośrodek Kultury podkreśla, że w przypadku niesprzyjającej aury projekcja nie zostanie odwołana – widzowie zostaną zaproszeni do placówki przy ul. Grunwaldzkiej.

Seans odbędzie się w ramach akcji „Niech żyje rynek!”. Wstęp wolny!