fot.arch.itvm

Dobra wiadomość dla wszystkich książkowych moli! Jeśli nie macie jeszcze planów na popołudnie 16 lipca, to nadarzy się okazja do żywej dyskusji nad ciekawym tytułem! Nad czym tym razem pochylą się członkowie “Czytelni pod Amarantusem”?

Kolejne spotkanie mysłowickich miłośników literatury, którzy widują się regularnie w brzęczkowickiej kawiarni Amarantus, odbędzie się już 16 lipca. Czytelnicy w godzinach 17:30 – 20:30 dyskutować będą nad książką “Ekożona” Michała Viewegha.

Czym jest “Czytelnia pod Amarantusem”?

“Czytelnia pod Amarantusem”, czyli grupa, która funkcjonowała wcześniej jako “Mysłowicki Klub z Kawą nad Książką”, działa w mieście już od roku. Dyskusje w Brzęczkowicach prowadzi mysłowiczanka Sabina Rotowska-Śpiewak. Formuła spotkań czytelniczego klubu jest bardzo prosta. Do kawiarni przyjść może każdy zainteresowany – uczestnicy poznają nieco wcześniej tytuł, wokół którego toczyć się będzie dyskusja na kolejnym spotkaniu, później pozostaje już tylko lektura, własne wnioski i chęć podzielenia się nimi z innymi miłośnikami literatury. Poczynania klubu można śledzić na bieżąco na facebookowym profilu TUTAJ.