fot. Małe Szare Studio

Mikromusic należy do tych zespołów, które zaraz po ogłoszeniu daty i miejsca koncertu wyprzedają wszystkie bilety na pniu. We wrześniu wrocławska grupa wystąpi u nas, w Mysłowickim Ośrodku Kultury, z zupełnie nowym projektem Mikromusic z Dolnej Półki.

Mikromusic z Dolnej Półki to całkiem nowa, akustyczna odsłona zespołu. Szukając niecodziennych brzmień, grupa sięgnęła po nietypowe instrumenty. Czego nie umieli zrobić sami, kupili u lokalnych rzemieślników bądź znaleźli na targu staroci. Na koncercie można usłyszeć takie instrumenty, jak gitary z pudełek po cygarach czy miski dla psów, weselny akordeon, saxhorn barytonowy, basowy flet czy turecki saz. Będzie też więcej śpiewania na głosy.

Podczas jesiennej trasy zespół będzie promował nowe wydawnictwo pt. „Mikromusic z dolnej półki”, którego premiera zaplanowana jest wrzesień.

Mikromusic to polski zespół grający muzykę określaną jako avant pop lub art pop.W ich twórczości słychać inspiracje słowiańskim folkiem, jazzem, rockiem i elektroniką. Na koncie mają sześć płyt studyjnych i trzy albumy koncertowe. Grali na najważniejszych polskich festiwalach i koncertowali za granicą. Zespół został dwukrotnie nominowany do najważniejszej polskiej nagrody muzycznej, czyli Fryderyków, w kategorii Alternatywna płyta roku, a teledyski do ich utworów wielokrotnie otrzymały wyróżnienia na takich festiwalach, jak Yach Film Festival, Camerimage czy Berlin Music Video Awards. Oglądalność klipów Mikromusic na YouTube sięga kilkudziesięciu milionów. Ostatnia płyta „Tak mi się nie chce” oraz wyprzedane sale koncertowe plasują zespół w gronie najbardziej popularnych grup w Polsce roku 2019.

Mikromusic zagrają w Mysłowickim Ośrodku Kultury przy ul. Grunwaldzkiej 7 już 20 września o godz. 19. Bilety w cenie 50 zł można kupić tutaj i w kasie MOK-u. W dniu koncertu ich cena wzrośnie do 60 zł.

Źródło: MOK