fot.fb Kuba Sojka aka Psi-Acoustic

Kuba Sojka, jeden z czołowych przedstawicieli polskiej sceny elektronicznej, zakończył prace nad swoim najnowszym albumem. Będzie to już trzecia płyta pochodzącego z Mysłowic muzyka, producenta i live performera.

W miniony piątek podczas Audioriver Festival w Płocku, wraz z wokalistką Rosalie, zaprezentował jeden ze swoich najnowszych utworów. Artyści wykonali utwór, któy razem nagrali na najnowszy album Kuby.

Pochodzący z Mysłowic muzyk pomimo młodego wieku jest już wysoce cenionym artystą polskiej sceny elektronicznej. Kuba Sojka urodził się w 1987 r. Muzyka towarzyszyła mu właściwie od zawsze, już jako dziecko zaczął uczyć się gry na keybordzie, by z czasem kontynuować swą edukację w szkole muzycznej.

Inspiracja muzyką elektroniczną przyszła wraz z odkryciem nagrań Jeffa Millsa, Juana Atkinsa, Carla Craiga, Moritza von Oswalda, Chain reaction, Basic Channel oraz dźwięków spod szyldu Underground Resistance. Z czasem poznał inne gatunki takie jak acid house, deep house itd.

Kuba Sojka swoje pierwsze eksperymenty muzyczne zaprezentował w 2007 roku pod pseudonimem Psi-Acoustic. Po dwóch latach nawiązał współpracę z legendarną wytwórnią z Detroit, Matrix Records, dla której nagrał muzykę w stylu detroit techno, deep house, acid house, minimal, tech-house i future jazz. Kolejne, nieco bardziej jazzowe i soulowe produkcje ukazały się w chicagowskiej wytwórni Mathematics Recordings. Na EP “Bright shadow of a star” było już słychać zalążki future jazzu, a album “Mysterious intrigue”, wydany na 2×12″, znakomicie połączył artystyczny świat jazzu z klubowym i undergroundowym brzmieniem detroit techno i chicago house. Muzyk miał również okazje współpracować z takimi wytwórniami jak Minimalsoul Recordings czy Souliner. .