Dobiegły końca “Wieczory z muzyką. ALEPPOmagamy”. Krakowski Kwintet Dęty z Maciejem Zakościelnym, Kwintet Dęty Blaszany NOSPR a wreszcie Mietek Szcześniak z zespołem – przez kolejne weekendy września mysłowiczanie mieli okazję zasłuchać się we wspaniałej muzyce i pomóc potrzebującym w Aleppo.

– Dzisiaj kończymy cykl spotkań z muzyką pod tytułem “ALEPPOmagamy”. Mieczysław Szcześniak gości w naszym ośrodku kultury, w ramach cyklu (…) “Most do nieba” zawitał również do Mysłowic – opowiada Michał Skiba, p.o. dyrektora MOK

– To moja ostatnia płyta, kompozycje inspirowane muzyką brazylijską, czyli samby i bossa novy, do wierszy ks. Jana Twardowskiego – przybliża Mietek Szcześniak, muzyk.

Repertuar całego cyklu to wyższego szczebla muzyka rozrywkowa oraz utwory z gatunku muzyki poważnej.

– Widząc, że Mysłowice mają braki koncertach muzyki poważnej (…) pomyślałem, że warto byłoby coś takiego w Mysłowicach zorganizować. A że pani Iwona Nowak z urzędu miejskiego w Mysłowicach jest prywatnie moją znajomą, gdzieś tam udało się zainteresować urząd miasta takim przedsięwzięciem – zdradza Roman Widaszek, kierownik artystyczny cyklu.

Nie ulega wątpliwości, że muzyka łagodzi obyczaje i sprawia, że jesteśmy bardziej wrażliwi. Połączenie koncertów z akcją charytatywną zdaje się więc być doskonałym duetem. Sprawdziło się to także w Mysłowicach, o czym najlepiej świadczyła frekwencja.

– My jesteśmy zawsze na te sprawy otwarci, widać, że mysłowiczanie również, z resztą dwa poprzednie koncerty to pokazały. 1:57 Jeżeli ktoś lubi muzykę, lubi służyć drugiemu człowiekowi i pomagać mu, to zawsze z takiego koncertu skorzysta – mówi prezydent Edward Lasok.