fot.nadesł.

W Górkach Wielkich Ośrodek Promocji, Kultury i Sportu Gminy Brenna, zorganizował już po raz trzeci Bieg na Bucze na dystansie 5,75 km. W gronie prawie 120 biegaczy i biegaczek, którzy 8 września wystartowali w tych wymagających i trudnych zawodach, uczestniczyła także szóstka mysłowiczan i wszyscy w swoich kategoriach wiekowych plasowali się w najlepszych „trójkach”.

Najwyższe miejsce – bo ósme generalnie, lecz trzecie w swojej kategorii wiekowej: mężczyzn powyżej 40 lat, zajął Marek Sokołowski z Wesołej. W tej samej kategorii wiekowej, lecz w grupie kobiet, Joanna Menżyk okazała się najlepszą biegaczką (generalnie sklasyfikowana została na 6. miejscu wśród wszystkich pań). Natomiast długoletni, doświadczony biegacz, reprezentujący stowarzyszenie Truchtacz Mysłowice – Werner Legomiński, w najstarszej kategorii – mężczyzn powyżej 70 lat, sklasyfikowany został na drugim miejscu.

Nasz mysłowicki klub lekkoatletyczny w tych zawodach reprezentowała trójka biegaczy. Byli nimi: Robert Proksa – trener tego klubu, a na co dzień wieloletni nauczyciel wychowania fizycznego w dawnym gimnazjum nr 4, a obecnie – SP nr 10 w Brzezince. W swojej kategorii wiekowej nie miał sobie równych przeciwników i zajął 1. miejsce. Bardzo dobrze spisała się obecna tam dwójka jego podopiecznych.

Osiemnastoletnia Julia Morawska, która była jednocześnie najmłodszą uczestniczką biegu głównego, stawała na podium dwukrotnie: najpierw na pierwszym stopniu podium, za zwycięstwo w kategorii 16-19 lat, a następnie na drugim – za zajęcie na mecie drugiego miejsca generalnie wśród wszystkich kobiet. Także na drugim stopniu podium w kategorii M 1: 16-19 lat, stanął Karol Dandyk. Wszystkim tym mysłowiczanom gratulujemy i życzymy kolejnych tak udanych biegów, nie tylko tej jesieni, ale także w kolejnych sezonach.