Na scenie Mysłowickiego Ośrodka Kultury jest miejsce zarówno dla debiutujących, młodych artystów, jak i prawdziwych ikon polskiej muzyki. Na ostatnim z odbywających się tam koncertów wystąpiła Katarzyna Groniec, piosenkarka, która od 2000 roku wydała na polski rynek już 11 albumów. Do Mysłowic przyjechała w ramach trasy koncertowej, promującej jej najnowszą płytę, zatytułowaną “Ach!”.

– Pani Katarzyna to jest niezwykła postać muzyczna, pewna ikona. Fani zapewne znają historię takich musicali jak Metro, wtedy chyba rozpoczęła się taka jej mocna kariera. Ja też należę do jej fanów – to jest postać niezwykła, coś jak Katarzyna Nosowska. To jest już pewien poziom muzyczny trudny do osiągnięcia przez młodych wokalistów – mówi Michał Skiba, dyrektor MOK.

W najbliższym czasie czekają nas kolejne, muzyczne emocje. W grudniu z nową płytą zjedzie do Mysłowic zespół rockowy “Muchy”. Nasze miasto będzie przystankiem na trasie koncertowej po największych miastach Polski. “Muchy” zagrają jednocześnie ze znanym już mysłowiczanom zespołem “Drekoty”.