fot.mat.org

W podróż do romantycznego i roztańczonego Wiednia, magicznego świata operetki, gdzie rozbrzmiewać będą najpiękniejsze arie, duety, walce i polki Johanna Straussa, gdzie w pełnych zachwytu dźwiękach usłyszeć będzie można szelest długich sukien, huk rozlewanego szampana, czy miłosnych westchnień w alkowach zaprasza Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Wielka Gala Wiedeńska odbędzie się 1 stycznia 2019 roku w Hali MOSiR zlokalizowanej w Mysłowicach przy ul. Ks. Norberta Bończyka 32z. Widowisko rozpocznie się o godzinie 18:00.

Bilety w cenie: 70 zł / 80 zł / 90 zł / 100 zł do nabycia w hali MOSiR (ul. Bończyka 32z), w kasie MOK (ul. Grunwaldzka 7) oraz na www.kupbilecik.pl i www.bilety24.pl

Znamienite kompozycje w wykonaniu Orchestra New Opera Kiev oraz solistów kijowskiej sceny operetkowej i operowej, przeniosą słuchaczy do ojczyzny walca oraz polki prezentując niezwykły kunszt wokalny. Ta niezwykła gala wzbogacona będzie wirtuozerskim tańcem par tanecznych, barwnymi kreacjami i bogatą choreografią Niespodzianką tego wieczoru będzie niezwykły ukraiński kontratenor Oleksander Łoś, który wykona brawurowe arie i pieśni. Obok wspaniałych kijowskich gwiazd wystąpią również soliści narodowej Opery w Odessie, w Kijowie i Polskiej Opery Kameralnej w Warszawie. Ta niezwykła gala wzbogacona będzie wirtuozerskim tańcem par tanecznych, barwnymi kreacjami i bogatą choreografią, co pozwoli na doświadczanie wielu doznań artystycznych w iście książęcym stylu.

Zabrzmią największe przeboje Króla walca Johanna Straussa, nie zabraknie także popisowych arii i duetów z najsłynniejszych operetek „Zemsta Nietoperza”, „Księżniczka Czardasza”, „Baron Cygański”, „Wesoła Wdówka”, „Kraina Uśmiechu”. Publiczność usłyszy między innymi walc „Nad pięknym modrym Dunajem”, arię Barinkaya „Wielka sława to żart”, duet wszech czasów „Usta milczą dusza śpiewa”, polkę Trisch – Trasch jak i marsza Radeckiego. Koncert swoim charakterem nawiązuje wiernie do tradycji wielkich wiedeńskich gali noworocznych koncertów odbywających się w Wiedniu.

WYKONAWCY:

  • Serhii Golubnychyi – dyrygent
  • Irina Kasyanchyk – sopran
  • Katharina Zimbaliuk – mezzosopran
  • Oleksandr Los – kontratenor
  • Andriy Kyrylov – tenor
  • Oskar Jasiński – tenor / prowadzenie
  • Serhii Makiienko – baryton