W Szybie Bończyk spotkali się mysłowiccy przedsiębiorcy oraz władze Mysłowic. Podczas uroczystego, mikołajkowego spotkania podsumowano dotychczasowe spotkania biznesowe oraz rozmawiano o planach współpracy na przyszły rok.

Mysłowickich przedsiębiorców przywitał prezydent Dariusz Wójtowicz, który zapewnił, że drzwi magistratu są otwarte dla przedsiębiorców i nakreślił nową koncepcję współpracy.

Będę chciał stworzyć wspólną wizję rozwoju miasta pomiędzy urzędnikami a ludźmi tworzącymi grupę przedsiębiorców w Mysłowicach. Mam nadzieję, że stworzymy jakieś wspólne pole do współpracy i chciałbym, aby było to na zasadach partnerskich, żeby przedsiębiorca nie czuł się osaczony przez urzędników kontrolami i aktami prawnymi. – mówi prezydent Dariusz Wójtowicz

Podczas spotkania podsumowano także ostatnich 12 miesięcy biznesowych spotkań. Przypomniano tematy, jakie zostały poruszone oraz bohaterów spotkań.

Tematy spotkań wybierane były tak naprawdę na podstawie tego, co działo się w biznesie. Więc jeśli widzieliśmy, że wchodzi temat RODO i wszyscy tym tematem żyją i w kuluarach rozmawiamy co to będzie, więc wprowadzamy temat RODO. Zapraszamy mysłowicką firmę, która w tym temacie już się przygotowuje w zakresie swojej działalności i prowadzi szkolenie dla naszych przedsiębiorców. – mówi Anna Rojek z mysłowickiego magistratu

Formuła biznesowych spotkań będzie zachowana, pojawią się też nowe formy współpracy.

Będę chciał co najmniej raz w tygodniu robić spotkania z ludźmi, którzy prowadzą działalność gospodarczą w tym mieście żeby poznać ich problemy od podszewki. Na razie docierają do mnie tylko i wyłącznie pisma, ale to są suche dokumenty, z których nic nie wynika. Chciałbym, by przedsiębiorcy współpracowali na zasadach partnerskich, żeby była wymiana pomysłów, wymiana doświadczeń, żeby to przynosiło obopólne korzyści. – mówi Dariusz Wójtowicz.