fot.mat.org

W Przedszkolu nr 16 z oddziałami integracyjnymi w Mysłowicach odbywają się ciekawe zajęcia pod kierunkiem psycholog, instruktorki sensoplastyki Agnieszki Nowak oraz Anny Jabłońskiej Pajor. Podczas wspólnej, sensoplastycznej zabawy stymulowane są wszystkie zmysły u dzieci. Zajęcia są niekonwencjonalne ,odbywają się na dużej powierzchni oklejonej folią a materiały począwszy od mas aż po kolory i zapachy są w pełni naturalne.

Sensoplastyka rozwija kreatywność i pobudza fantazję, otwiera dzieci na świat i integruje. Zwieńczeniem tych cyklicznych zajęć we wszystkich grupach wiekowych były zajęcia otwarte dla rodziców, gdzie wszyscy zaproszeni byli do Krainy oceanu. Całe rodziny tworzyły niesamowite dzieła flory i fauny, a na koniec boso przechadzali się po oceanie.

Przy dźwiękach morskiej muzyki wytworzyła się bardzo sympatyczna atmosfera, rodzice w gonitwie dnia codziennego mogli zatrzymać się na chwile ze swoimi pociechami, puścić wodze fantazji i zobaczyć, jak można bawić się w domu ze swoimi dziećmi. Na zakończenie każdy mógł zabrać do domu swoje dzieła oraz przepisy na plastyczne masy. To przedsięwzięcie zaangażowało wszystkich pracowników przedszkola.