fot.arch.itvm.pl

W mysłowickim Przedszkolu nr 5 odbędzie się 12. już edycja Koncertu Zimowego. To nie tylko wydarzenie muzyczne, podczas którego w przedszkolnej sali rozbrzmiewają mocne brzmienia, ale także okazja do zdobycia unikatowych, wystawionych na charytatywną licytację przedmiotów.

Ta inicjatywa kulturalna została wymyślona przez Marka Jałowieckiego, muzyka, autora tekstów, założyciela takich zespołów jak Generał Stilwell, Delons, Ladislav, występującego też solo.

Marek połączył wykonywany zawód nauczyciela z pasją swojego życia, czyli muzyką rockową i w murach placówki, w której pracuje każdego roku organizuje alternatywne koncerty, które mocno zakorzeniły się na mapie kulturalnej Mysłowic. Na przestrzeni lat wystąpiło wielu znanych wykonawców m.in. Myslovitz , Sztywny Pal Azji, Iowa Super Soccer, Janek Samołyk, Generał Stilwell.

To tylko kilka przykładów. Wszyscy artyści występujący w przedszkolu robią to w celach charytatywnych . W czasie każdej edycji trwa zbiórka funduszy . Za każdym razem chodzi o pomoc np. dla dzieci cierpiących na różne schorzenia albo o pomoc dla samych wychowanków przedszkola poprzez wzbogacanie bazy dydaktycznej placówki. Tak będzie w tym roku. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na dawno wymarzony i bardzo potrzebny sprzęt nagłaśniający dla przedszkola. Dzięki nowej aparaturze imprezy okolicznościowe w przedszkolu oraz liczne zajęcia dydaktyczne związane np. z muzyką i tańcem zyskają nowy, świeży wymiar.

W czasie koncertów odbywają się licytacje przedmiotów związanych ze światem popkultury. Gadżety te trafiają do przedszkola dzięki pomocy wielu ludzi. Jedną z największych sponsorek jest Monika Biss pracująca w dużej korporacji fonograficznych w Polsce , prywatnie koleżanka Marka i Wojtka „Lali” Kuderskiego perkusisty Myslovitz. Wojtek każdego roku prowadzi licytacje. Robi to znakomicie.

Tym razem wystąpią: Kurczat, Kissinsky, Dżałówa & Koledzy, Iowa Super Soccer.

Start o godz. 17.30

Adres; Przedszkole nr 5, Mysłowice ul. Armii Krajowej 28

Cena cegiełki : 15 zł