Refleksyjna, ale pełna humoru opowieść o Świętach Bożego Narodzenia rozegrała się w miniony czwartek w auli II LO. Na to jasełkowe przedstawienie zaprosili mysłowiczan Młodzieżowy Dom Kultury oraz teatrzyk dziecięcy EMDEKids.

– Grupy teatralne są cztery, spotykają się cztery razy w tygodniu. Są podzielone na cztery grupy wiekowe, więc to były jak gdyby cztery części połączone dzisiaj w jedną całość – więc jest to wyczyn ogromny. Dzieci różnią się bardzo wiekowo – zaczynają się od 6 do 12 roku życia – przybliża Monika Adamek, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Mysłowicach.

Oczom widzów ukazali się Maryja z Józefem, którzy będąc wyczerpani podróżą, udali się do pobliskiego domu. Przenosząc się w czasie zastali współczesną rodzinę tuż przed świętami Bożego Narodzenia…

– Spektakl nosi tytuł “Nie tylko od święta”, myślę, że miał charakter typowo refleksyjny, filozoficzny, bo dotyczył tego, co przed świętami jest najważniejsze. Nie prezenty, nie zakupy, ale spotkania rodzinne, przyjaźń, miłość i przede wszystkim to, żeby spędzać jak najwięcej czasu razem, wspólnie – dodaje dyrektor.

Na spektakl złożyła się nie tylko gra aktorska młodych pasjonatów teatru, ale także układy taneczne, kolędy i instrumentalne występy. Za reżyserię, muzykę i choreografię odpowiedzialna jest Agnieszka Smantek. Scenografią zajęła się natomiast Elżbieta Taborek.