foto: KMP Mysłowice

Asp. szt. Dariusz Opatrzyk z Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach zdobył dwa srebrne medale w badmintonie podczas IV Międzynarodowych Mistrzostw Świata Policji IPA GAMES 2026, które odbyły się we Wrocławiu.

Tegoroczna edycja zawodów trwała od 10 do 15 maja i zgromadziła ponad tysiąc policjantów oraz pracowników Policji z przeszło 30 krajów. Uczestnicy rywalizowali w 12 dyscyplinach sportowych na obiektach sportowych we Wrocławiu.

Śląski garnizon w turnieju badmintona reprezentował asp. szt. Dariusz Opatrzyk, pełniący służbę jako dzielnicowy w mysłowickiej komendzie. Policjant odniósł duży sukces, stając dwukrotnie na podium międzynarodowych zawodów.

Pierwszy srebrny medal wywalczył w grze deblowej wspólnie z Markiem Miałkowskim z Warmińsko-Mazurskiej Grupy IPA. Po emocjonujących pojedynkach z duetami z Portugalii, Irlandii, Niemiec i Polski polska para dotarła do finału, zdobywając ostatecznie srebrny krążek.

Drugie srebro asp. szt. Dariusz Opatrzyk zdobył w grze mieszanej. Jego partnerką była Laura Dabasinskiene z Policji litewskiej. Międzynarodowy duet rywalizował z parami z Niemiec, Chorwacji i Polski, również kończąc turniej na drugim miejscu.

Gratulujemy asp. szt. Dariuszowi Opatrzykowi znakomitych wyników i życzymy kolejnych sukcesów na arenie krajowej oraz międzynarodowej.

foto: KMP Mysłowice
foto: KMP Mysłowice