19 maja na Placu Wolności odbędą się miejskie obchody Dnia Strażaka, które w tym roku będą miały szczególny charakter. Wydarzenie będzie związane z uroczystym wręczeniem sztandaru Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Mysłowicach.
Obchody rozpoczną się uroczystym apelem z udziałem strażaków oraz zaproszonych gości. W wydarzeniu uczestniczyć będą przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, służb mundurowych oraz mieszkańcy Mysłowic.
Kulminacyjnym punktem uroczystości będzie wręczenie sztandaru Komendzie Miejskiej PSP w Mysłowicach. Fundatorami sztandaru są mieszkańcy miasta oraz darczyńcy, którzy wsparli inicjatywę Społecznego Komitetu Fundacji Sztandaru. Funkcję przewodniczącego komitetu pełni Prezydent Miasta Mysłowice Pan Dariusz Wójtowicz.
W programie przewidziano także wręczenie odznaczeń, aktów nadania wyższych stopni służbowych oraz wyróżnień dla funkcjonariuszy PSP i druhów OSP.
Podczas wydarzenia pojawi się również Akademia Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej, promująca wiedzę dotyczącą bezpieczeństwa i właściwego reagowania w sytuacjach kryzysowych.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)











