16 grudnia ekspozycja stała Muzeum Miasta Mysłowice przeistoczyła się w plan filmowy dla aktorów Teatru Nowego z Zabrza. Ekipa realizowała w mysłowickiej instytucji jeden z pięciu odcinków sztuki teatralnej „Żywi ludzie”.
Jej autorem i reżyserem spektaklu jest Zbigniew Stryj, dyrektor zabrzańskiego teatru. Sztuka opowiada o trudnych relacjach międzyludzkich w okresie międzywojnia. Akcja toczy się na terenie Górnego Śląska, w czasie strajku górników.
Na planie filmowym pojawiły się: Jolanta Niestrój-Malisz, Joanna Romaniak i Dagmara Noszczyk. Sztuka początkowo będzie prezentowana w formie odcinkowej na stronie internetowej Teatru Nowego w Zabrzu, a następnie jako całość w lokalnej telewizji Vectra. Poniżej prezentujemy kilka zdjęć z planu.
Tekst i foto: MMM
















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)











