fot.nadesł.

Toro to duży, szorstkowłosy psiak, który w mysłowickim schronisku przebywa od miesiąca lutego 2018 roku. Toro na widok człowieka cieszy się całym sobą: pychol mu się śmieje, ogon merda, nie potrafi ustać w miejscu, podskakuje z radości.  Dla tego pogodnego psiaka wolontariusze z mysłowickiego schroniska poszukują kochającego domu!

Jest bardzo energiczny i przede wszystkim lubi ruch. Na spacery wychodzi bardzo chętnie, na początku jest podekscytowany, ale gdy ekscytacja mija to grzecznie spaceruje na smyczy. Bywa, że coś go zainteresuje, wtedy potrafi mocniej pociągnąć, ale gdy zwróci mu się uwagę to uspokaja się, jest usłuchanym psem.

Reakcje Toro na napotkane po drodze psiaki są różne, jednak większość napotkanych czworonogów zaczepia do zabawy. Natomiast jeżeli Toruś miałaby zamieszkać z rodziną, której członkiem jest pies rezydent, konieczny będzie spacer zapoznawczy czworonogów przed adopcją.

– Toro jest wyjątkowo sympatycznym i kontaktowym psiakiem, który kiedy tylko ma okazję, domaga się uwagi ze strony opiekuna. Może i swoim wyglądem zewnętrznym wzbudza respekt, ale to tylko złudzenie – Toro kocha towarzystwo człowieka, nie zaobserwowaliśmy żadnych agresywnych zachowań z jego strony w stosunku do ludzi. Ponadto uwielbia przytulać się, rozdaje całusy na lewo i prawo. Nie znamy reakcji Toro na towarzystwo małych dzieci oraz kotów – piszą o psiaku wolontariusze

Po spacerze niechętnie wraca do boksu, za wszelką cenę próbuje zatrzymać przy sobie człowieka, aby nie zostać samemu. Toro ze względu na swój żywiołowy charakter bardzo źle znosi pobyt w schronisku/ zamknięcie w boksie. To pies, który potrzebuje długich oraz systematycznych spacerów. Szukamy dla chłopaka aktywnego opiekuna, który zapewni odpowiednią dawkę ruchu psiakowi i towarzystwo do zabawy – nie ogrodu, w którym będzie całe dnie spędzał w samotności! Toro zasługuje na dom z prawdziwego zdarzenia, w którym będzie otoczony troskliwą opieką.

– Toro nie lubi samotności i tęsknie wpatruje się z nadzieją w każdą zbliżającą się sylwetkę w stronę boksu, myśląc, że to może właśnie jego nowy opiekun i dzień o którym tak długo marzył- adopcja… Czy można przejść obojętnie wobec tak wspaniałego i wiecznie zadowolonego psiaka? Wiemy, że opis zawiera tylko krótkie informacje na jego temat, dlatego zapraszamy na spacery zapoznawcze, aby lepiej poznać naszego podopiecznego osobiście. Każdy kto osobiście pozna Toro jest kolokwialnie mówiąc „sprzedany”, tzn. Toro skrada serca, co śmiało mogą potwierdzić wolontariusze i pracownicy schroniska oraz osoby, które miały okazję poznać naszego chłopaka podczas dni otwartych schroniska – piszą wolontariusze

Podpisując umowę adopcyjną potencjalny opiekun wyraża zgodę na wizytę poadopcyjną.  Po adopcji potencjalny opiekun musi liczyć się z tym, że pies nie może z dnia na dzień zostać sam w mieszkaniu na 8h. Zawsze prosimy potencjalnego opiekuna, aby po adopcji zorganizował sobie kilka dni wolnego i spędził czas z psem, aby ten miał możliwość zaufania człowiekowi i przyzwyczajenia się do nowego otoczenia.

Wolontariusze zapraszają na spacery zapoznawcze swoim towarzystwie (w naszym schronisku nie ma adopcji “z marszu”, lecz dopiero po kilku spacerach zapoznawczych zapada decyzja o adopcji).

Kontakt z wolontariuszką w sprawie adopcji: 512 214 538.

Toro aktualnie przebywa w:

Toz Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Mysłowicach (woj. śląskie), ul. Sosnowiecka 16, tel. 32 316 08 85.