fot.policja.gov.pl

Na mysłowickich drogach weekend minął na policyjnych działaniach “Alkohol i narkotyki”. Zadaniem mundurowych było ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierowców jeżdżących pod wpływem alkoholu, narkotyków lub innych środków odurzających. Policjanci zatrzymali dwóch kierowców, którzy prowadzili pojazdy pod wpływem.

– W działaniach na terenie Mysłowic wykorzystano przenośny analizator do badania na obecność narkotyków w ślinie – mówi sierż. Damian Sokołowski z mysłowickiej policji.

W trakcie akcji policjanci mysłowickiej drogówki zatrzymali dwóch kierujących pod wpływem alkoholu. Pierwszy z nich, 49-letni mieszkaniec Katowic, w sobotę około godziny 9.00 na ul. Świerczyny kierował audi będąc w stanie po użyciu alkoholu. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu dało wynik 0,27 promila. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a pojazd został odholowany na koszt właściciela. Za jazdę w stanie po użyciu alkoholu odpowie przed sądem.

Drugi z nieodpowiedzialnych kierowców również został zatrzymany w sobotę o godzinie 9.50 na ul. Obrzeżnej Zachodniej. Był nim 38-letni mysłowiczanin. Mężczyzna zdecydował się na jazdę VW Golfem pomimo, że w jego organizmie znajdowało się 0,75 promila alkoholu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat więzienia i wysoka grzywna.