Do jednego z mieszkań przy ul. Wielkiej Skotnicy przyszła kobieta, podając się za pracownika administracji. Oświadczyła mieszkającej tam kobiecie, że dzięki regularnym wpłatom w spółdzielni, może dokonać bezpłatnej naprawy w swoim mieszkaniu. Wystarczy zapłacić tylko 500 zł za robociznę. Sprawczyni oszustwa poszukuje mysłowicka policja.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach prowadzą postępowanie w sprawie oszustwa, które miało miejsce 26 października 2017 roku. Kobieta podająca się za pracownika administracji doprowadziła do niekorzystnego rozporządzenia mieniem pokrzywdzonej w kwocie 500 zł. Prezentowany na portrecie wizerunek kobiety to twarz, jaką zapamiętała pokrzywdzona oszustwem starsza kobieta – informuje sierż. szt. Michał Lisowski z mysłowickiej policji. 

Sprawczyni zwracała się do pokrzywdzonej po imieniu. Oświadczyła, że posiada ona zaoszczędzone pieniądze za regularne dokonywanie wpłat w spółdzielni i ta w zamian za to dokona jakiejś naprawy w jej mieszkaniu. Kobieta zaproponowała wymianę kuchenki gazowej lecz seniorka nie zgodziła się. Pokrzywdzona zaproponowała wymianę cieknącej baterii łazienkowej oraz muszli sedesowej. Sprawczyni oświadczyła, iż zaoszczędzone pieniądze starczą na pokrycie kosztów zakupu sanitariatów, a za wykonanie usługi trzeba zapłacić kwotę 500 zł. Seniorka wręczyła kobiecie pieniądze, ta w zamian wypisała dowód wpłaty na gotowym druku po czym oddaliła się.

Gdy finalnego dnia w mieszkaniu seniorki nie zjawili się pracownicy, którzy mieli wykonać usługę ta zadzwoniła do spółdzielni, lecz administracja nie posiadała żadnych informacji o takich usługach. Seniorka zrozumiała że została oszukana i powiadomiła o fakcie policję.

Sprawczyni zdarzenia to kobieta w wieku 25-30 lat, wzrost ok 165cm, średnia budowa ciała, jasna karnacja, oczy prawdopodobnie koloru niebieskiego, włosy koloru blond zaczesane do tyłu, ubrana była w kurtkę wyk. z materiału przeciwdeszczowego koloru ciemnego sięgającą poza biodra.

Osoby, które mogą znać tożsamość prezentowanej na zdjęciu kobiety, proszone są o kontakt z Komendą Miejską Policji w Mysłowicach nr telefonu (32) 3173 200 , nr alarmowe 997 lub 112