fot.arch.itvm.pl

Jadący przed radiowozem mysłowickiej straży miejskiej kierowca samochodu Fiat Seicento doprowadził do wypadku. Na przejściu dla pieszych, tuż za skrzyżowaniem ulicy Brzezińskiej z ulicą Dworcową, kierujący potrącił 77-letnią kobietę. Mimo wysiłku lekarzy w szpitalu, jeszcze tego samego dnia przed północą, kobieta zmarła.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (15.01) około godziny 11:05 tuż za skrzyżowaniem ulicy Brzezińskiej z ulicą Dworcową.

Kierowca samochodu marki Fiat Seicento, jadący bezpośrednio przed radiowozem, na przejściu dla pieszych potrącił kobietę. Strażnicy natychmiast udzielili poszkodowanej pomocy przedmedycznej, zabezpieczyli miejsce zdarzenia i drogą radiową wezwali karetkę pogotowia oraz poinformowali o zajściu Komendę Miejską Policji w Mysłowicach – mówi Ginter Płaza, komendant straży miejskiej w Mysłowicach

Kobieta z dużymi obrażeniami głowy i kończyn dolnych została przewieziona do szpitala. Jeszcze tego samego dnia kobieta zmarła.

 Śledztwo w tej sprawie prowadzi prokuratura. Kierowcą Fiata był 53-letni mysłowiczanin. Mężczyzna był trzeźwy, policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym grozi mu teraz do 8 lat pozbawienia wolności – informuje sierż. szt. Michał Lisowski z Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach