W czwartek doszło do awarii gazociągu przy ul. Obrońców Westerplatte 43. Na miejscu pracowali strażacy z czterech zastępów straży pożarnej, pracownicy pogotowia gazowego oraz policjanci.
O godzinie 16.20 dostaliśmy zgłoszenie o wyczuwalnym zapachu gazu w ulicy Obrońców Westerplatte. Zastępy PSP i ZSP wraz z pogotowiem gazowym zlokalizowali miejsce rozszczelnienia instalacji gazowej. – informuje mł. bryg. Wojciech Chojnowski, rzecznik prasowy PSP w Mysłowicach.
Z powodu wycieku gazu ewakuowano pobliskich mieszkańców do czasu zabezpieczenia miejsca zdarzenia. Instalacja została zabezpieczona i mieszkańcy mogli wrócić do domów. Do czasu gdy pogotowie gazowe nie usunie awarii są pozbawieni gazu.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)

















