fot. KMP M-ce

W trakcie piątkowych działań policjanci mysłowickiej drogówki skontrolowali 42 pojazdy i ujawnili 28 wykroczeń, z czego 9 polegających na korzystaniu z telefonu w sposób zabroniony. Ponadto w ręce stróżów prawa wpadł 54-letni mieszkaniec Dąbrowy Górniczej, który kierował Citroenem pomimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień. W ramach akcji mundurowi odwiedzili też młodych kierowców z II LO w Mysłowicach, z którymi przeprowadzili profilaktyczną pogadankę.
W miniony piątek (25 stycznia) policjanci ruchu drogowego w całym kraju prowadzili działania “Telefony”.

Miały one na celu egzekwowanie stosowania się kierujących do zakazu korzystania podczas jazdy z telefonu w sposób wymagający trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku. Mysłowicka drogówka w ramach akcji odwiedziła młodych kierowców z II LO w Mysłowicach i przeprowadziła z nimi pogadankę nt. bezpieczeństwa w ruchu drogowym i konsekwencji prawnych wynikających z niestosowania się do poszczególnych przepisów. – mówi sierż. Damian Sokołowski z mysłowickiej policji.

Ponadto mundurowi skontrolowali 42 pojazdy. W 28 przypadkach powodem kontroli było popełnione wykroczenie, a 9 z nich polegało na korzystaniu z telefonu w sposób zabroniony.

W ręce mysłowickich stróżów prawa wpadł też 54-letni mieszkaniec Dąbrowy Górniczej. Mężczyzna na ul. Towarowej kierował citroenem pomimo decyzji o cofnięciu mu uprawnień do kierowania. Policjanci odholowali citroena na koszt właściciela, a o dalszym losie mężczyzny zdecyduje sąd. Za niestosowanie się do decyzji właściwego organu grozi mu do 2 lat więzienia.