fot.KMP M-ce

Wywiadowcy z mysłowickiej komendy zatrzymali 44-letniego mieszkańca Dąbrowy Górniczej, który posiadał przy sobie narkotyki. Do zatrzymania doszło podczas kontroli zaparkowanego pojazdu, w którym przebywał mężczyzna. Podejrzany usłyszał już zarzut posiadania narkotyków. Grozi mu do 3 lat więzienia.

W piątek (1 lutego) około godziny 20.30 wywiadowcy Wydziału Prewencji KMP Mysłowice podczas patrolu ul. Stokrotek zauważyli zaparkowany pojazd, wewnątrz którego siedział mężczyzna i nerwowo się rozglądał.

W trakcie rozmowy z policjantami 44-letni mieszkaniec Dąbrowy Górniczej stawał się coraz bardziej zdenerwowany, a z auta wydobywał się charakterystyczny zapach narkotyków. Przeprowadzona przez stróżów prawa kontrola bagażu i pojazdu ujawniła foliowe zawiniątko z białym proszkiem, woreczek strunowy z zawartością białych kawałków kryształów oraz białą tabletkę. W samochodzie znajdowała się też srebrna taca i trzy słomki ze śladowymi ilościami białego proszku. – informuje sierż. Damian Sokołowski z mysłowickiej policji.

Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do komendy, gdzie przeprowadzono badanie zabezpieczonych substancji. Biały proszek okazał się metamfetaminą, kryształki amfetaminą, a tabletka morfiną. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie. Usłyszał zarzut posiadania narkotyków, za co grozi mu kara do 3 lat więzienia.