Po anonimowym zgłoszeniu dzielnicowi mysłowickiej policji ujawnili nielegalne podłączenie do instalacji elektrycznej i kradzież prądu. Sprawcami kradzieży byli mieszkańcy trzech lokali jednej z kamienic w dzielnicy Wesoła.
„Lewa” instalacja została zlikwidowana przez pracowników energetyki, a policjanci ustalają wysokość wyrządzonych strat. Złodzieje będą musieli zapłacić za skradziony prąd, a ponadto za przestępstwo kradzieży energii elektrycznej grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Policjanci przypominają, że nadal trwa kampania społeczna „Nie reagujesz- akceptujesz”. Wzorem ubiegłych lat stróże prawa liczą na pomoc mieszkańców, która może wpłynąć pozytywnie na bezpieczeństwo w Mysłowicach.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)












