Mysłowiccy policjanci przeprowadzili we wtorek działania „bezpieczny pieszy”. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy sami piesi nie łamali zasad przepisów ruchu drogowego.

– We wtorek na terenie naszego miasta od godziny 14.00 do 22.00 prowadzone były działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa pieszych – mówi sierż. szt. Michał Lisowski z KMP w Mysłowicach

W akcji uczestniczyli policjanci z mysłowickiej drogówki. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na poruszanie się przechodniów oraz kierujących jednośladami, a także kierowców samochodów naruszających prawa pieszych.

– Mundurowi podczas działań ujawnili 24 wykroczenia: 3 wykroczenia popełnili kierowcy a 21 wykroczeń mieli na swoim koncie piesi. Wśród pieszych najczęściej dochodziło do łamania prawa poprzez przechodzenie przez jezdnię w miejscach niedozwolonych – mówi sierż. szt. Michał Lisowski

Funkcjonariusze tłumaczyli uczestnikom ruchu, jak tragiczne w skutkach mogą być nieodpowiedzialne i niezgodne z przepisami zachowania na drodze.