16 marca funkcjonariusze katowickiej Grupy Operacyjno-Interwencyjnej Straży Ochrony Kolei złapali na gorącym uczynku sprawców rabunku kabli infrastruktury kolejowej. Straty liczą kilka tysięcy złotych.
Przestępców namierzono na trasie Katowice Zawodzie – Mysłowice. Jak się okazało, w momencie złapania chowali do toreb ponad 60 metrów pociętych kabli. Sprawcami jest dwoje mieszkańców województwa śląskiego w wieku 36 i 37 lat. Funkcjonariusze obezwładnili mężczyzn, następnie wezwali policję na miejsce zdarzenia.
O dalszym losie sprawców kradzieży zadecyduje teraz sąd.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)













