Od rana w środę mysłowiccy policjanci z ruchu drogowego prowadzą działania pod nazwą „Prędkość”. Policjanci zapowiadają, że kierowcy drastycznie przekraczający dozwoloną prędkość będą karani wysokimi mandatami.
Przez cały czas policjanci zbierają informację od mieszkańców miasta o miejscach, w których kierowcy łamią przepisy i przekraczają bezpieczną prędkość. Tam właśnie będą wystawione patrole. Akcja rozpoczęła się w środę rano i potrwa do późnego wieczora. Funkcjonariusze będą także sprawdzać trzeźwość kierujących.
Zdaniem policjantów do najczęściej popełnianych przez kierowców przewinień jest nadmierna prędkość, brawura i jazda po alkoholu. Policjanci zapowiadają konsekwentną walkę z piratami drogowymi i przestrzegają, że warto ściągnąć nogę z gazu, aby bezpiecznie dotrzeć do celu, nie ryzykując ukarania wysokim mandatem karnym.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)











