Mysłowiccy policjanci, podobnie jak ich koledzy w całym kraju rozpoczęli w Wielki Piątek działania “Bezpieczny weekend”. Rozpoczęta o godzinie 6.00 akcja potrwa do świątecznego poniedziałku do godziny 22.00. Przez cały świąteczny weekend kierowcy mogą spodziewać się wzmożonych kontroli. Mundurowi będą zwracać uwagę na przekroczenia prędkości, sprawdzą także, jak kierowcy i pasażerowie wywiązują się z obowiązku używania pasów i bezpiecznego przewozu dzieci.

– W najbliższych dniach policjanci nie tylko z drogówki wyruszać będą na drogi i ulice, by dbać o bezpieczeństwo uczestników ruchu. Więcej patroli pojawi się na trasach wylotowych z miast i głównych ciągach komunikacyjnych. Tradycyjnie nadmierna szybkość jazdy stanowi jedną z głównych przyczyn wszystkich wypadków. Dlatego mundurowi kontrolować będą dozwoloną prędkość. Nie warto się więc śpieszyć – oprócz uszczuplenia portfela, ryzykujemy także własne i cudze życie. To samo dotyczy pasów – nie zapinajmy ich dla uniknięcia mandatu, róbmy to dla poprawy własnego bezpieczeństwa – apeluje sierż. szt. Michał Lisowski, oficer prasowy mysłowickiej policji

Policjanci w trakcie kontroli drogowych sprawdzą także stan trzeźwości kierowców. Ich uwaga zwrócona będzie także na stan techniczny pojazdów oraz przestrzeganie przez uczestników ruchu drogowego obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa.

Policjanci apelują do wszystkich osób podróżujących samochodem, aby jeszcze przed wyjazdem sprawdziły:

– czy pojazd jest sprawny

– czy mamy wszystkie dokumenty (uprawniające do jazdy oraz potrzebne w razie awarii lub kolizji)

– czy bagaż jest dobrze poukładany i solidnie zamocowany.

Policjanci podkreślają, że nie będzie litości dla delikwentów, którzy postanowią wsiąść za kółko po spożyciu alkoholu.