fot.nadesł.

3 osoby trafiły do szpitala po tym, jak na skrzyżowaniu ulic Chopina z Moniuszki doszło do kolejnego wymuszenia pierwszeństwa. Jadący ulicą Moniuszki 72-letni mysłowiczanin nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, w wyniku czego uderzył w jadący ulicą Chopina pojazd.

– Do zdarzenia doszło o godzinie 8:45. Ulicą Chopina, w kierunku ulicy Katowickiej, Volkswagenem Golfem jechał 27-letni mieszkaniec Jaworzna. Przyczyna kolizji było nieustąpienie pierwszeństwa przez kierującego Renault Clio mysłowiczanina. Obaj kierowcy byli trzeźwi – informuje sierż. Damian Sokołowski z mysłowickiej policji.

Z powodu zdarzenia 3 osoby zostały zabrane przez pogotowie ratunkowe do szpitala. Doszło także do utrudnień w ruchu – na chwilę obecną kieruje nim policja, odbywa się on wahadłowo.

Progi zwalniające

Jest to już kolejne zdarzenie drogowe na tym skrzyżowaniu. Magistrat zapewnia, że wkrótce pojawią się tam progi zwalniające.

– Wyłoniliśmy już firmę i podpisana została umowa na realizację zadania. Do 11 maja na skrzyżowaniu mają pojawić się dodatkowe zabezpieczenia – będą to progi ograniczające prędkość. Progi będą zamontowane zarówno w ciągu ulicy Chopina jak i Moniuszki. Łącznie w okolicy skrzyżowania zamontowanych zostanie osiem wyspowych progów. Inwestycje zrealizuje firma Drog-mol z Pyrzowic. – informuje Joanna Frysztacka z mysłowickiego magistratu.

Przed kilkoma miesiącami ratusz zlecił wykonanie dodatkowych oznakowań „stop”, mających jeszcze bardziej pobudzić czujność kierowców. Działania te nie zdołały jednak poprawić bezpieczeństwa – dlatego teraz dojdzie do montażu progów.

Zdjęcia z miejsca zdarzenia otrzymaliśmy od naszego czytelnika, pana Jacka:

Zdjęcia nadesłane przez pana Dawida: