Mysłowiccy policjanci włączyli się w ogólnopolską kampanię edukacyjną na rzecz bezpieczeństwa rowerzystów „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Patrole rozdawały odblaski i informowały o bezpieczeństwie na drodze.

– Policjanci mysłowickiej drogówki włączyli się w ogólnopolską kampanię edukacyjną na rzecz bezpieczeństwa rowerzystów „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Przeprowadzali rozmowy z użytkownikami jednośladów i wręczali rozmówcom elementy odblaskowe. Stróże prawa zachęcali do częstszego korzystania z roweru, który ze względu na swoje ekologiczne i ekonomiczne walory, jest idealną alternatywą dla samochodu. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na bezpieczeństwo rowerzystów, których systematycznie na drogach przybywa –  informuje sierż. szt. Michał Lisowski, rzecznik prasowy mysłowickiej policji 

Promując zdrowy i wolny od nałogów tryb życia, mundurowi przypominali zarówno tym młodym, jak i doświadczonym miłośnikom jednośladów, że bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nich samych. Policjanci podkreślali jak istotne jest przestrzeganie przepisów oraz dbanie o stan techniczny roweru, jego obowiązkowe wyposażenie oraz jazda w kasku i odblaskowej kamizelce.