fot.pixabay

Jak co roku, przed wyjazdami dzieci na wypoczynek, mysłowiccy policjanci sprawdzają stan techniczny autokarów, uprawnienia oraz trzeźwość kierowców. Rodzice i opiekunowie mogą zgłosić mundurowym chęć takiej kontroli na kilka dni przed planowaną podróżą. Odbywają się one na parkingu hali widowiskowo-sportowej przy ul. Bończyka.

Organizatorzy wypoczynku dzieci i młodzieży mają jak zwykle możliwość sprawdzenia stanu technicznego autokaru i stanu psychofizycznego kierowcy przed wyruszeniem w trasę.

– W tym celu prosimy z kilkudniowym wyprzedzeniem, powiadomić mysłowicką policję o chęci przeprowadzenia kontroli. Zgodnie z przyjętymi zasadami kontrole autokarów prowadzone będą przez mysłowicką drogówkę w stałym miejscu – na parkingu hali widowiskowo-sportowej przy ul. Bończyka – mówi sierż. Damian Sokołowski, oficer prasowy mysłowickiej policji.

Organizator wyjazdu lub przewoźnik podczas zgłoszenia zobowiązany jest do wskazania daty i godziny przyjazdu autobusu w miejsce kontroli. Należy wziąć pod uwagę, iż kontrola autobusu może trwać nawet 1 godzinę. Zgłoszenia przyjmuje Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach tel. 32 3173 290 (adres mailowy: ruch-drogowy@myslowice.slaska.policja.gov.pl).