fot. MKP M-ce

W środę policjanci drogówki przeprowadzili działania „Bezpieczne skrzyżowanie”. Mundurowi zwracali uwagę na naruszenia przepisów ruchu drogowego w rejonie skrzyżowań. W akcji wykorzystano zestaw do rejestracji wideo kierujących łamiących przepisy ruchu drogowego. W sumie policjanci ujawnili 26 naruszeń prawa.

– W celu zwiększenia bezpieczeństwa w rejonie skrzyżowań na terenie miasta policjanci prowadzili działania pod nazwą „Bezpieczne skrzyżowanie”. W tym czasie mundurowi obserwowali skrzyżowania oraz miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń drgowych, w tym z udziałem pieszych – informuje sierż. Damian Sokołowski, oficer prasowy mysłowickiej policji.

W akcji wykorzystano zestaw wideo rejestrujący wykroczenia. Policjanci ujawnili łącznie 26 naruszeń prawa przez kierujących, które w większości dotyczyły niestosowania się do sygnalizacji świetlnej.

– Celem działań jest przede wszystkim ograniczenie  zdarzeń drogowych w rejonie skrzyżowań, a także zapobieganie popełnianiu wykroczeń – informuje sierż. Damian Sokołowski