fot. arch. ITVM

W ubiegłą środę mundurowi z wydziału ruchu drogowego mysłowickiej komendy zatrzymali 33-letniego mieszkańca Siemianowic Śląskich. Mężczyzna kierował renault pomimo tego, że miał zakaz prowadzenia pojazdów. Za niestosowanie się do orzeczenia sądowego grozi mu od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

12 czerwca ok. godz. 20 na ul. Dzierżonia patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli renault, za kierownicą którego siedział 33-letni mieszkaniec Siemianowic Śląskich. Sprawdzenie w policyjnych bazach wykazało, że sąd orzekł wobec mężczyzny zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz 33-latek będzie ponownie odpowiadał przez sądem za niestosowanie się do zakazu. Za to przestępstwo grozi mu od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

Policja przypomina art. 244 Kodeksu karnego:

Kto nie stosuje się do orzeczonego przez sąd zakazu zajmowania stanowiska, wykonywania zawodu, prowadzenia działalności, wykonywania czynności wymagających zezwolenia, […], prowadzenia pojazdów, wstępu do ośrodków gier i uczestnictwa w grach hazardowych, wstępu na imprezę masową […], podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.