fot. Janusz Gowarzewski

Można powiedzieć, że trener UKS-u Judo Mysłowice Ryszard Dziewulski dwoił się i troił, aby przygotować swoich zawodników do maratonu judo, jaki miał miejsce na początku miesiąca. Zacznijmy jednak od początku.

8.06.2019, Bytom

Do stolicy śląskiego judo, Bytomia, w sobotę zjechali najlepsi młodzicy IV regionu, czyli województw: śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego. Na jedyny punktowany przez Polską Federację Sportu Młodzieżowego turniej kategorii U-16, międzywojewódzkie mistrzostwa młodzików, trener Ryszard Dziewulski udał się z trójką młodzików. Tradycyjnie, bo już szósty rok z rzędu, zawodnicy z Mysłowic przywieźli z tych prestiżowych zawodów medale po fantastycznych walkach.

Alicja Janeczko, aktualna mistrzyni Śląska, wygrała wszystkie walki, zdobyła złoty medal i mistrzostwo regionu. Piotr Zdrodowski zdobył kolejny medal w swojej sportowej karierze, tym razem brązowy. Igor Kozik, mimo przerwy chorobowej, po pięknych walkach uplasował się na wysokiej, piątej pozycji.

fot. Janusz Gowarzewski

8.06.2019, Gliwice

W czasie, kiedy młodzicy walczyli w Bytomiu, ich młodsze koleżanki i koledzy próbowali swoich sił na Międzynarodowym Turnieju Judo z okazji Dnia Dziecka w Gliwicach. Dobrze, że nasi zawodnicy startowali w różnych kategoriach. Gdyby bowiem startowali w jednej kategorii, mogłoby dla nich zabraknąć miejsca na podium. Cała czwórka wykorzystała swoje umiejętności oraz chęci do walki i wywalczyła medalowe miejsca.

Złote krążki zdobyli Filip Cygan i Sandra Szałkiewicz, a srebrne Iga Frosztęga i Krystian Raś.

9.06.2019, Sosnowiec

Zwieńczeniem weekendu był udział mysłowickich judoków w Międzynarodowym Turnieju Judo Dzieci, Młodzików i Juniorów w Sosnowcu. Trener Ryszard Dziewulski zameldował się w stolicy Zagłębia z 14 zawodnikami. Konkurencja jak zwykle była duża. Na zawody do Sosnowca przyjechało 300 zawodników z 27 klubów. Zadanie, jakie postawił trener przed młodymi judokami, czyli stoczenie ambitnych walk, zrealizowali z nawiązką. Wszyscy sportowcy z Mysłowic wywalczyli medalowe pozycje.

Złote medale to zasługa Jędrzeja Hermana, Maksymiliana Jachołkowskiego, Natalii Pruksy, Haliny Rydzikowskiej i Wojciecha Stycznia. Srebrne krążki z Sosnowca przywieźli Filip Cygan, Jadwiga Herman, Marta Kuszek, Bartosz Pruksa oraz Krystian Raś. Na najniższym stopniu podium stanęli natomiast Alicja Barańska, Natalia Gworek, Filip Jaromin i Krzysztof Łabecki.

fot. Janusz Gowarzewski

Kolejnym powodem do radości i satysfakcji jest fakt powołania jedynej mysłowiczanki – członkini kadry narodowej na zbliżające się mistrzostwa Europy kadetów. Alicja Gowarzewska jako jedna z trzech Ślązaczek w konkursie indywidualnym i jedna z dwóch zawodniczek ze Śląska w konkursie drużynowym walczyć będzie dla siebie, Mysłowic, Śląska i całej Polski o jak najlepszą pozycję mistrzostw.

Więcej na www.judomyslowice.eu i Facebooku UKS-u Judo Mysłowice.