fot.KPP Choszczno

Policjanci z drugiego końca Polski, z miejscowości Choszczno leżącej w województwie  zachodniopomorskim, odzyskali skradziony w Mysłowicach samochód marki BMW o wartości 180 tysięcy złotych. Zatrzymanemu w tej sprawie 34-latkowi postawiono już zarzut paserstwa.

Odzyskanie skradzionego samochodu o wartości 180 tys. złotych, ustalenie, a także zatrzymanie mężczyzny podejrzewanego o paserstwo to efekt działań przeprowadzonych przez policjantów z Choszczna.

– Policjanci w wyniku prowadzonych działań odnaleźli skradziony samochód marki BMW o wartości około 180 tys. złotych. W sprawie zatrzymano też mężczyznę podejrzewanego o paserstwo. 34-latek trafił do policyjnego aresztu – informuje sierż. szt. Jakub Pialik, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Choszcznie.

Funkcjonariusze w toku wykonywanych czynności służbowych ustalili że mężczyzna może poruszać się kradzionym pojazdem. Policjanci zatrzymali kierującego do kontroli drogowej, po czym pojazd poddano oględzinom z udziałem biegłego mechanoskopii, który z odczytu danych elektronicznych ustalił oryginalny VIN pojazdu. Po sprawdzeniu numeru w policyjnych systemach informatycznych, okazało się że pojazd został skradziony w marcu 2017 roku w Mysłowicach. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają dalej szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi na przedstawienie zatrzymanemu zarzutu paserstwa. Prokurator zdecydował także o zastosowaniu wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci policyjnego dozoru.