fot. unsplash.com

Chrzanowscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami wydziału kryminalnego z Mysłowic zatrzymali 17-letniego mieszkańca naszego miasta. Młody mężczyzna usiłował oszukać 70-letnią mieszkankę Chrzanowa metodą „na policjanta”. Noc spędził w chrzanowskim areszcie, a następnego dnia usłyszał zarzut oszustwa, za co grozi mu do 8 lat pozbawiania wolności.

19 lipca w południe chrzanowska policja została powiadomiona o prawdopodobnym zamiarze oszukania seniorki metodą „na policjanta CBŚ”. W tym dniu przed południem na telefon stacjonarny 70-latki z Chrzanowa zadzwonił mężczyzna, przedstawiając się jako funkcjonariusz CBŚ, który rozpracowuje grupę oszustów bankowych. Dzwoniący polecił kobiecie wypłacić z banku kwotę 20 tys. zł i przywieźć pieniądze do Mysłowic w umówione miejsce.

Seniorka udała się do banku, gdzie wypłaciła pieniądze, a następnie udała się do swojego znajomego pracującego w sklepie, któremu opowiedziała o całej sytuacji. Znajomy 70-latki, wyczuwając podstęp, wraz z kobietą powiadomił policję.

Działający wspólnie chrzanowscy i mysłowiccy mundurowi zatrzymali 17-letniego mieszkańca naszego miasta, który zgłosił się po „umówione” pieniądze. Mężczyzna spędził noc w chrzanowskim areszcie, a następnego dnia usłyszał zarzut oszustwa, za co grozi do 8 lat pozbawiania wolności.

Źródło: KMP Mysłowice