57-letnia kobieta trafiła do szpitala w efekcie kraksy, do jakiej doszło na ulicy Oświęcimskiej. Po godzinie 15 zderzyły się tam cztery samochody osobowe. Przypuszczalną przyczyną wypadku było niedostosowanie prędkości przez kierowcę pojazdu marki Citroen.

W zdarzeniu udział brały pojazdy marek Skoda Fabia, Hyundai IX35, Citroen C5 i Opel Astra. Kierujący Citroenem, 23 letni mieszkaniec Mysłowic, nie dostosował prędkości podczas wykonywania manewru skrętu w ul. Mikołowską.

– Mężczyzna stracił panowanie nad samochodem i najechał na pojazdy znajdujące się na ul. Oświęcimskiej w kierunku Katowic – mówi sierż. Damian Sokołowski z mysłowickiej policji

W efekcie wypadku do szpitala trafiła 57-letnia kobieta kierująca Hyundaiem.

– Dwie osoby zostały poszkodowane, jedną z nich przewieziono do szpitala nr 2, druga osoba odmówiła przyjęcia pomocy ratowników medycznych – informuje kpt. Tomasz Chlebowski z mysłowickiej komendy straży pożarnej.

Na miejscu pracowało pogotowie ratunkowe, policja oraz dwa zastępy Państwowej Straży Pożarnej. W rejonie wypadku występują utrudnienia, policja kieruje ruchem.