Strażnicy miejscy podczas patrolu dzielnicy Piasek ujęli dwóch mężczyzn podczas opalania elementów z miedzi, które prawdopodobnie pochodziły z kradzieży. Ujęci przez mysłowickich strażników miejskich mężczyźni zostali przekazani policji.
Podejrzenia funkcjonariuszy wzbudziło duże zadymienie oraz swąd spalanego plastiku. Mężczyźni zostali ujęci w rejonie poprzemysłowych terenów byłej KWK „Mysłowice”.
Podczas przeszukiwania zarośniętego terenu przy skrzyżowaniu ulic Świerczyny i Obrzeżnej Północnej, strażnicy zauważyli dwóch mężczyzn opalających dwa duże zwoje miedzianych kabli. Obok ogniska leżał trzeci zwój już opalonych miedzianych przewodów oraz dwa worki z różnymi elementami wykonanymi z miedzi. Mężczyzn wylegitymowano i ukarano mandatami karnymi za wykroczenie z art. 191 ustawy o odpadach oraz przekazano wezwanym na miejsce funkcjonariuszom Policji – mówi Magdalena Kawka, Zastępca Komendanta Straży Miejskiej w Mysłowicach
Mężczyźni zostali przekazani funkcjonariuszom policji, gdyż zachodziło uzasadnione podejrzenie, że znalezione przy nich przedmioty pochodzą z kradzieży.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)























