fot.mat.nad

Nocą, 2 listopada mysłowiccy strażacy zostali wezwani do wypadku na autostradzie A4 w kierunku na Katowice. Na miejscu zastali samochód ciężarowy na ukraińskich numerach rejestracyjnych, w którego naczepę wbił się samochód dostawczy marki Mercedes. W wyniku tego wypadku zginęła jedna osoba.

Do zdarzenia doszło w piątek (2.11) o godzinie 2.45 w nocy na 354 kilometrze autostrady A4.

– Działania ratownicze PSP z Mysłowic polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym oraz wykonaniu dojścia do zakleszczonej osoby uwięzionej w samochodzie dostawczym – informuje mł. bryg. mgr Wojciech Chojnowski, Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego PSP w Mysłowicach.

Przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego stwierdził zgon pasażerki samochodu dostawczego, natomiast kierowca tego samochodu został zabrany do szpitala.

Dalsze czynności polegające na ustaleniu przyczyn i okoliczności wypadku ustala policja. Działania prowadzone były do godziny 7.00 i do tego czasu występowały trudnienia w ruchu na autostradzie, ruch w kierunku Katowic odbywał się jednym pasem.